Polatlı'nın en çok okunan habercisi

  • Dolar 32.2998
  • Euro 35.1525
  • GR ALTIN 2408.4
  • ÇEYREK 3961.8

  • 31 Mart 2023, Cuma 15:29
BülentHan

Bülent Han

Bölgemizde CHP organik büyür mü

 Bölgemizde CHP organik büyür mü

Ankara’da CHP geçmişin ataletinden kurtulup, bir atılım gerçekleştirmenin öngününde midir? Kesinlikle evet. Bu seçimler böyle bir yanıyla da çok önemli. “geliyor gelmekte olan” , epey iddialı bu kez ve uzun zamandır böyle görünür olmamıştı. Halktaki karşılık çok net görülüyor. Ülkenin yaşadığı başta ekonomik felaket olmak üzere bunu yanında olan ve devamında gelenler artık bir değişim iradesini şart koşuyor.

Ankara’da bunun farkında. Tüm sakinleri bu hisle mayısın ortasında yeni bir güne uyanacak.

CHP uzun zamandır, gerileyen oylarının seçim süreci ve Bay Kemal’in süreci idaresiyle artış eğilimi gösterdiği bir gerçek. Sürecin kaçınılmaz kendiliğinden getireceği bir nicel gelişme. Beraberinde de pek çok değişimi de getirecek bir sayısal anlam içeriyor bu.

CHP büyüyor. İlgi görüyor ve umut oluyor. Buraya kadar normal bir şey bu. Elbette gidişatın alternatifi politikaları ve önermeleriyle kabul gördüğünden bu büyüme sürecine girmiştir. İhtiyaçtır kendini dayatmıştır, bu böyle olacaktır.

Umut olmak bir yanıdır ve karşılığını vermek gereklidir. Yoksa büyütenler, küçültebilir de. Öyle de olmuştur zamanında. Öyleyse bir bu büyüme nasıl olmalı? Özde mi söz demi? Sayıdan mı ibaret esastan mı? Hormonlu mu yoksa organik mi?

Nasıl olmayacağını bu günlere kadar gördük. Biz örneklememizi, yazının başlığındaki gibi Organik büyüme diye belirterek bunun ne anlama geldiğine ve ihtiyaca işaret edeceğiz.

Uzun zamandır beklenen ivme yakalanmış , çığ gibi büyüyen bir gelişmeyi hep birlikte izliyoruz. Bunun yarını da var. Kof , gelip geçici bir büyüme yine meydanı liyakatsız bir iktidara bırakmak olur ki bu ülkemize yapılacak en büyük kötülüktür.

Artık işin esasına gelmeli ve kalıcı bir büyüme hedeflenmelidir. Hormonlu bir büyüme yerine organik ve özde bir büyüme hedeflenmelidir.

Artık CHP iyi hatiplerden ziyade iyi ustaların, iş üretenlerin, izinde uzman olanların, işinin erbabı saha adamlarının partisi olma vakti gelmiştir. Evet “Parti Meslekli, Mesleği Siyasetçi” kadroları muhalefette iken iş görür idi. Ancaaak yeni bir yüzyılda yeni bir inşa sürecine ve de iktidarda girilecekse bu olmazsa olmazdır.

Halk gözü önünde iş üreten ve onun günlük yaşamına dokunan, işinin erbabı yüzler, tanıdık yüzler ve yakınından yüzler istemektedir. Özde büyümek, organik büyümek, halkın, talep ve beklentileri hayata geçirilirken zihnine kaydedeceği budur.

Sözde ve Hormonlu büyüme geçicidir. Bir daha ki seçime kadar bile ömrü olmayacak, seçim olmadan halk çabucak kapıyı gösterecektir. Bir daha da aynı ivme hangi şartlarda yakalanır Allah bilir!

Şimdi sevmek zamanıdır. Her şeyin güzel olacağı umudunu hakkıyla büyütmek ve de gerçekleştirmek için siyasete ve meclise taşınacak olanlar liyakatleriyle yerlerini doldurmalıdır.

Bu yanıyla milletvekili aday adayları başvurularını yapmışlardır. Genel Merkezin tarihsel bir görevi vardır. Sadece bir seçim değil tarihsel bir adımın içeriği belirlenecektir. Bu yanıyla işleri hiçte kolay değildir denemez. Çok net ve basittir. Halka hizmet edecek kadroları oluşturacaklardır.

CHP bunun bilincinde ve bu yetiye sahip bir partidir. Hal hatır, sohbet muhabbet, tatlısından hitabet değil “Saha Adamı” na ihtiyaç vardır. Saha adamları sahada Cumhuriyet Halk Partisi’nin temsilcileri, üretenleri ve dahi halkın nabzı sesi soluğu olacaklardır. Ve bu onların ürettikleri yaptıkları ve başardıklarıyla mümkün olacaktır. Büyüme ve kalıcılık da bunun üzerinden gerçekleşecektir. Bozulan her şeyin düzelmesinin yolu budur. Yeniyi bulma ve hayata geçirmenin yolu budur.

Tarımdan Bilime, Sağlıktan Eğitime, Sanattan Uzaya işler başarmanın yolu budur.

CHP büyüyor, umut oluyor ve bir taahhütte bulunuyor. Bu saate kadar seçim sürecini çok yetkin bir şekilde yönetmeyi başarabilmiştir. Şimdi büyüme, oylarını artırma ve kalıcı uzun vadeli hedefler için kadrolar var etme sürecindedir.

Hem Ankara, sadece Ankara meselesi değildir bu. Bütün ülke için geçerlidir.

Sağlıkla, Akılla, Bilimle ve Sevgiyle Kalın.

30 Mart 2023

Bülent Han


Bülent Han


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

DDDD

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık