Polatlı'nın en çok okunan habercisi

  • Dolar 32.1919
  • Euro 34.9553
  • GR ALTIN 2500.5
  • ÇEYREK 4113.7

CHP'den Polatlı'da Tarımsal Kalkınma Zirvesi!

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, Cumhuriyet Halk Partisi Tarımdan Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal’ın Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Haşim Bilal Avcı, yönetim kurulu üyeleri ve CHP Polatlı Belediye Meclisi ve CHP Ankara Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Selami Ovacık ile birlikte Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu’na makamında gerçekleştirdikleri ziyaret, Tarımsal Kalkınma Zirvesi’ne dönüştü.

CHP'den Polatlı'da Tarımsal Kalkınma Zirvesi!
  • 07 Aralık 2022, Çarşamba 22:58

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, Cumhuriyet Halk Partisi Tarımdan Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal’ın Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Haşim Bilal Avcı, yönetim kurulu üyeleri ve CHP Polatlı Belediye Meclisi ve CHP Ankara Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Selami Ovacık ile birlikte Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu’na makamında gerçekleştirdikleri ziyaret, Tarımsal Kalkınma Zirvesi’ne dönüştü.

Mahalle muhtarları ve Polatlılı üreticilerin sorunlarının ve çözüm önerilerinin paylaşıldığı toplantıda Cumhuriyet Halk Partisi’nin, Genç Cumhuriyetin ilk yıllarında olduğu gibi  ikinci yüzyılında da çiftçinin alın terinin karşılığını aldığı kazancıyla Türkiye’yi omuzlayacağı Tarım Politikası anlatıldı.

AKILLI: TOPRAKLARIMIZI VE ÇİFTÇİMİZİN ALIN TERİNİN HAKKINI KORUYACAĞIZ

Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu’nu ziyaretinde konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, "Partimizin tarım politikası çok açık, tarım topraklarımızı koruyacağız, çiftçimizin alın terinin hakkını koruyacağız, gelir garantili tarım politikamızla koruyacağız alın terinin kıymetini. Çiftçinin girdilerini kontrol altına almak ülke çiftçisine olan sorumluluğumuzdur. Yem, gübre, tohum, mazot,ilaç, elektrik gibi çiftçilerimizin en önemli maliyet kalemleri muhakkak planlanacak. Çiftçilerimizin tarımsal üretim araçlarına haciz gelmeyecek. Ortak akıl, dayanışma, tarımın tüm paydaşlarını bir araya getirerek ülke tarımını yeniden Atatürk Cumhuriyeti’ndeki değerine getirecek, cesarete, güce, plan ve politikalara sahibiz. Biz demokrasiden, özgürlüklerden, herkes için hukuk ve adaletten, çocuklarımızın, kadınlarımızın insanca yaşayacağı, çiftçimizin onurlu bir gelirle taçlandırılacağı bir ülke geleceğini, ortak geleceğimizi hep birlikte kuracağız." ifadelerini kullandı.

YENİ BİR SİGORTA MODELİ GETİRECEĞİZ, TARLADAKİ ÜRÜNÜ SİGORTALAYACAĞIZ

Tarımda üreticiyi koruyan politikaların yokluğuna işaret eden Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, "Yeni bir sigorta sistemini hayata geçireceğiz. Şu anki sigorta sistemi ekili arazinin yüzde 26’sını karşılamaktadır. Yeni sigorta sistemi yapacağız, çiftçinin tarlasındaki ürünü sigortalayacağız. Çiftçinin kara gün dostu olacağız. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi köylü milletin efendisidir. Biz bunu gerçek anlamda hayata geçireceğiz."

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk zamanında kurulan devlet üretme çiftliklerini hatırlatarak, devletin; hangi sebze ve meyvenin iç piyasada ne kadar tüketildiğini, ihracat yapıldığını, fiyatını ve daha birçok veriyi yayınlayarak, istatistikleri paylaşarak üreticiyi bilimsel olarak yönlendirebilecek stratejik tarım planlama birimini kurmasının gerekliliğine dikkat çekti.

SARIBAL: GARANTİYİ ÇİFTÇİMİZİN ÜRÜNÜNE, ALIN TERİNE VERECEĞİZ

Cumhuriyet Halk Partisi Tarımdan Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Anayasa’nın 166.’ncı maddesini hatırlatarak, ‘Özellikle sanayinin ve tarımın, yurt düzeyinde dengeli ve uyumlu bir biçimde hızla gelişmesini, ülke kaynaklarının verimli bir şekilde kullanılmasını planlamak devletin temel görevidir.’ maddesi Anayasal hakka vurgu yapmaktadır. Peki kim yapacak bunu, siyasi iktidar yapacak. Demek ki neymiş, tarımın yurt düzeyinde dengeli olması; uyumlu olması; hızlı gelişmesi; kaynakların verimli kullanılması. Yapılıyor mu? Yapılmıyor, yapılsaydı tarım zaten bu hale gelmezdi. Çiftçi kardeşimiz ki ben de bir çiftçiyim bir yıl önceden neyi ekeceğini bilecek. O ürünü kaça satacağını bilecek. Sattığı üründen zarar etmeyeceğini bilecek. Tüketici de evine ucuz ürün götürecek. Planlamanın özü budur, bunu yapacağız. Çiftçi zarar etmeyecek. Çiftçinin zarar etmesi,  Türkiye’nin zarar etmesi demek. Tarım Kanunu’nun 21’inci Maddesi’ni hakkıyla bütçeye koyacağız, ama bu bütçeyi yaparken çiftçi birliklerini mutlaka davet edeceğiz. Biz çiftçinin denetimine açık olacağız. Denetimden korkmayacağız, verdiğimiz sözü nasıl yerine getirdiğimizi çiftçi de görmüş olacak. Çiftçinin borcu 100 katını geçti. Kartopu gibi olan borç çığa dönüştü, destekler giderek azalıyor. Üreticiye bu destekleri ödemiyorlar ama iş müteahhitlere gelince garanti veriyorlar.

KÖSEOĞLU’NDAN TEŞEKKÜR

Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, Cumhuriyet Halk Partisi Tarımdan Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Haşim Bilal Avcı, yönetim kurulu üyeleri ve CHP Polatlı Belediye Meclisi ve CHP Ankara Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Selami Ovacık’ın ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Polatlı çiftçisinin yaşadığı sorunların tespiti ve çözüm önerilerinin geliştirilmesi noktasında son derece faydalı gördüğü görüş alışverişi dolayısıyla teşekkür etti.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
Kaynak: POHA Haber

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

DDDD

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık