Polatlı'nın en çok okunan habercisi

  • Dolar 32.2511
  • Euro 35.0023
  • GR ALTIN 2418.4
  • ÇEYREK 3978.4

Burak Baloğlu: Ucuz elektrik verilsin... Zamlar geri çekilsin!

Vatan Partisi Polatlı İlçe Başkanlığı ucuz elektrik ile ilgili basın açıklaması yaptı, ardından esnafı ziyaret etti.

Burak Baloğlu: Ucuz elektrik verilsin... Zamlar geri çekilsin!
  • 18 Şubat 2022, Cuma 11:47

Vatan Partisi'nin başlattığı "Ucuz Elektrik ve Güvenlik İçin Kamulaştırma" programı Polatlı'da gerçekleştirildi. 

Cumhuriyet Meydanı'nda "Ucuz Elektrik ve Güvenlik İçin Kamulaştırma" ile ilgili bir basın açıklaması yapan Vatan Partisi daha sonra ilçede esnafı gezdi. 

Vatan Partisi Polatlı İlçe Başkanı Avukat Burak Baloğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi.

"Elektrik başta olmak üzere enerji fiyatlarına gelen yüksek zamlar, halkımızın, esnafımızın, çiftçimizin, sanayicimizin, bütün üreticilerimizin belini bükmüş, üretim şevkini kırmıştır. Son bir haftada yurdun her yanında vatandaşlar ucuz elektrik talebiyle eylemler yapmıştır. Haklı taleplerini dile getiren vatandaşlarımızı Polatlı’dan selamlıyoruz ve ilan ediyoruz. Ağırlaşan enerji krizinin faturası halkın omuzlarına yüklenemez! Devlete ait elektrik dağıtım şirketleri özelleştirildi. Sonuçlarını yaşıyoruz. Özel çıkar, halkın çıkarının tepesine bindi. Özel şirketler, devletten aldığı elektriği aşırı kârla satıyor. Hükümet, halkı değil, özel şirketlerin çıkarını destekliyor. Üreticilerimiz, esnaflarımız burada. Hep birlikte soruyoruz, Enerjisa gibi şirketlerin çıkarları mı önemli yoksa halkın çıkarları mı? Vatandaş kepenkleri indirirken Türkiye’nin elektrik dağıtımdan milyarlarca lira kâr eden özel şirketlere mahkûm muyuz?" ifadelerini kullandı. 

- Kamulaştırmaya bir an önce gidelim ve halka ucuz elektrik verelim

Ucuz elektrik ile ilgili tek çözümün kamulaştırma olduğunu vurgulayan Başkan Baloğlu, "Enerji dağıtımı kamu hizmetidir! Dahası, enerjide halkçı çözüm ülke güvenliği için şarttır. Enerji, kâr amacıyla değil, toprağın ekilmesi, sanayi çarkının çevrilmesi, çarşılarımızın şenlenmesi, halkımızın ihtiyaçlarının karşılanması ve toplumda huzurun sağlanması için ucuza verilmelidir. Kamu eliyle yenilenebilir ve ucuz enerji üreten modellere geçilmelidir. Nükleer enerji üretiminin geliştirilmesi Türkiye’nin geleceği açısından şarttır. Vatan Partisi’nin merkezinde olacağı Üreticilerin Millî Hükümeti, özel elektrik ve doğalgaz dağıtım şirketlerini kamulaştıracaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan yönetimindeki hükümetimize öneriyoruz: Üretim ve güvenlik için kamulaştırmaya bir an önce gidelim ve halka ucuz elektrik verelim." diye konuştu. 

Başkan Baloğlu, "Dünyada yükselen enerji krizini komşularımızla iş birliği yoluyla aşabiliriz. Rusya, Azerbaycan, İran, Irak, Cezayir ve Katar gibi enerji güvenliğimizi sağladığımız ülkelerle iş birliği yaparak ucuz doğalgaz, ucuz mazot, ucuz elektrik sağlayabiliriz. Vatan Partisi bu amaçla ilgili devletlerle görüşmektedir. Olumlu sonuçlar almak için şartlar uygundur. Yeter ki Hükümetimiz ABD’nin ülkemize ve bölgemize yönelttiği tehditlere karşı dostlarımıza güven versin."

- Ucuz elektrik platformlarında birleşelim

Ucuz elektrik platformlarını ülkenin dört bir yanında faaliyete geçirdiklerini söyleyen Burak Baloğlu, “Üreticilerin ucuz elektrik talebiyle yaptığı kitlesel eylemler haklıdır. Bu eylemleri bölücü amaçlarla ve ABD’nin kaos planlarına hizmet için saptırma girişimlerine halkımız fırsat vermeyecektir. Vatan Partisi olarak bu eylemlerin başarısı için, üstümüze düşen görevlerin bilincindeyiz. Buradan sizlere ucuz elektrik için eylem planımızı açıklıyoruz: Ucuz elektrik 84 milyonun talebidir. Bu sebeple her ilimizde ve ilçelerimizde, her üretim bölgesinde ucuz elektrik platformlarını kuruyoruz. Bu platformlar ucuz elektrik talep eden her vatandaşımıza açıktır. Siyasi partilere, demokratik kitle örgütlerine, sendikalara, odalara çağrı yapıyoruz. Ucuz elektrik platformlarında birleşelim. Esnaflarımızı, sanayicilerimizi, çiftçilerimizi dolaşarak ucuz elektrik ve kamulaştırma konusunda bilgilendirme ve fikir alışverişi yapacağız. Ankara’da ve yurdun her yanında basın açıklamalarımıza devam edeceğiz. Ucuz elektrik sağlanana kadar vatandaşlarımızla omuz omuza olacağız. İmza ve bilgilendirme masaları açacağız. Yüzbinlerce bildiri dağıtacağız. Vatandaşlarımızı ucuz elektrik platformlarına davet edeceğiz. Açıklamamızı tamamlarken çağrılarımızı yineliyoruz, Elektrik dağıtımı kamulaştırılsın! Ucuz elektrik verilsin! Zamlar geri çekilsin!" dedi. 

KÜÇÜKUYGUN: UCUZ ELEKTRİK İSTİYORUZ!

Basın toplantısında bir açıklama yapan TGB Ankara İl Yöneticisi Taha Küçükuygun ise konuşmasında şu ifadlere yer verdi; "Türkiye’nin vatansever gençlik teşkilatı Türkiye Gençlik Birliği olarak Ucuz Elektrik Platformu ve Vatan Partisi ile birlikte talebimizi yineliyoruz. Elektrik dağıtımının kamulaştırılmasını talep ediyoruz. Ucuz elektrik istiyoruz! Sadece birkaç veri, elektrik faturalarının milletin sırtında ne kadar büyük bir yük olduğunu açıklamaya yetiyor. 2018’den bu yana Türkiye’de elektrik yüzde 700 zamlanmış! Elektrik şirketleri devletten ucuza aldığı elektriği, birim fiyatını 30 kuruşa aldığı elektriği, 2 liraya halka satıyor. Buna rağmen Elektrik dağıtım ve pazarlamasında devletin payı sıfırdır. Elektrik üretiminin sadece %25’i devlet eliyle gerçekleşiyor. İşte bu rakamlar her şeyi açıklıyor. Gördüğünüz gibi elektrik dağıtımı şirketlerin çıkarlarına göre işliyor! Elektrik dağıtım şirketlerine indirimler, halka ise bindirimler yapılıyor! Halk yüksek zamların altında eziliyor. Esnaf, genç, emekli, çiftçi, işçi, kısaca bütün millet, bu zamların altında eziliyor. Ucuz elektrik milletimizin haklı talebidir. Türk Gençliği olarak çalışmak ve üretmek istiyoruz. Maliyetler artmasın, istihdam alanları daralmasın, üretim azalmasın istiyoruz. Bu zamanların bu fiyatların üretimi baltaladığını da mı görmüyorsunuz? Şirketlere sesleniyoruz siz kimden yanasınız! Önümüzdeki soru çok basit: Evimizdeki ışıkların yanmasını mı istiyoruz Yoksa bu şirketlerin karına kar katmasını mı? Fabrikalarımız çalışsın, bacaları tütsün mü istiyoruz yoksa elektrik şirketlerinin zenginleşmesini mi? Türkiye birini seçecek. Geleceğimiz ya aydınlık ya karanlık olacak. Türk milleti aydınlığı istiyor! Üretim durmayacak, ışıklarımız sönmeyecek! Öyleyse milletin cebindeki paraya göz diken o özel şirketler kamulaşacak. Türkiye’nin geleceği aydınlık kalacak. Haklı taleplerle başlayan kitlesel eylemlerde üreticilerimizle yan yana, omuz omuzayız. 84 milyon ve yüzbinlerce işletme özel şirketlerin, 21 tekelin insafına bırakılamaz. Bu düzeni değiştirmek için sorumluluk üstleniyoruz. Türkiye’nin dört bir tarafında Ucuz Elektrik Platformları’nda halkımıza ucuz elektrik sağlanması ve zamların geri çekilmesi için mücadelemizi sürdüreceğiz. Zamlar geri çekilecek. Elektrik ucuza verilecek.”

                                                                        

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Kuvayi Milliyeci Kuvayi Milliyeci 18.02.2022

Ya DOGU BEY ORTAK DEGİLMİYDİ CUMHURA ELEKTRİKİ NEDEN PROTESTO EDİYOR BU PARTİ

yükleniyor
ANKET

DDDD

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık